Pred nami je evropski teden mobilnosti, ki bo ponovno združil evropska mesta s ciljem vzpodbujanja sprememb načina življenja. Moto tedna je: »Gremo peš.«

Tudi naš vrtec je aktivno  vključen v ta projekt in tako bodo v tednu od 16. 9. do 20. 9. potekale različne dejavnosti:

• Otrokom v starejših skupinah (od 3 let) bodo vzgojiteljice predstavile zgodbico o belem zajčku, katerega kožušček je umazan zaradi izpušnih plinov avtomobilov in jih spodbujale, da zjutraj skupaj s starši vsaj del poti v vrtec opravijo peš.
  • Pridružili se bomo množičnemu teku otrok, »Začni mlad, tekmuj pošteno«., ki ga organizira  Atletska zveza Slovenije.
  • Na igrišču bomo pripravili prometni poligon na katerem se bodo otroci urili v vožnji s skiroji in poganjalčki.
  • Izvedli bomo daljše sprehode in se igrali različne športne igre.

Gremo peš?  GREMO 🙂