Mesec september se je začel kot vsak september, s spoznavanjem novih vrstnikov, sklepanjem novih prijateljstev, z navajanjem eden na drugega in z navajanjem na nov prostor v vrtcu, na igralnico Medvedkov oziroma na naš brlog. 
 
Veliko smo se igrali, najraje z dojenčki, s kuhinjo, kockami in z vozili, na igrišču pa na igralih in v peskovniku. Lepe sončne dneve smo izkoristili za sprehode v okolico vrtca, včasih pa smo odšli tudi malo dlje.
 
Jesen smo pričakali z lutkovno predstavo Debela repa, v Tednu otroka pa smo spoznali še zgodbo Sovica Jokica išče mamico, s pomočjo katere smo tudi sami poiskali skriti zaklad. Odšli smo na pravi jesenski pohod na Dobravo, imeli smo naravoslovni dan na Brodu in športni dan na atletski stezi pri osnovni šoli. Na praznik slovenskega športa pa smo preiskušali svoje spretnosti na poganjalcih.
 
Začetek šolskega leta je včasih težak in tudi pri Medvedkih je bilo nekaj solzic, vseeno pa radi zapojemo: 
“Naš vrtec je sonček, 
naš vrtec je zlat, 
sladak kot bombonček, 
ga vsak ima rad, 
lepo nam je tukaj, 
še bomo prišli, 
zapojmo vsi skupaj, 
naj vrtec živi.” 
 
Dostopnost